February 2010
SCORSESE.jpg

Chanel’in Oscar’lı Yönetmeni

Yeni parfümlerinin tanıtımı için adrenalin dolu, erkeksi bir reklam isteyen Fransız yetkililer sayesinde, Taxi Driver filmi ile Chanel markasının artık ortak bir yanları var: Sert erkek temalı filmlerin Oscar’lı yönetmeni Martin Scorsese, Chanel’in yeni erkek parfümünün reklamını yönetti. New York’ta çekimleri yapılan reklam, Scorsese’nin aksiyon dolu yapısı ile Fransızların elegan tarzını iyi harmanlamış olacak ki, sonuçtan herkes memnun kalmış. İsmi bile sır gibi saklanan parfümün bu ilginç reklamını görmek için ne yazık ki Eylül ayını beklemek gerekiyor.

VICTORIA%20BECKHAMm.jpg

Victoria Beckham Neden Değişti?

İngilizlerin sevme ve nefret etme arası karmaşık duygular besledikleri "0 beden öncüsü" Victoria Beckham’ın bir Grissini’den tek farkı büyük göğüsleri ve upuzun kaynak saçlarıydı. Mini etekleri, dekolteli kıyafetleri ve hep yapılı duran saçları ve tırnakları ile WAG (Wives and Girlfriends) görünümünün öncüsü olan Mrs. Beckham, kendi imzası haline gelen bu görüntüyü artık çok gerilerde bırakmış. Peki Victoria'nın her zaman yalanladığı silikonlarını çıkarttırması, saçlarındaki kaynaklardan vazgeçmesi nasıl olmuş?

Amerika'ya taşındığından beri moda dünyasında ciddiye alınmak isteyen yıldız, tabir yerindeyse sert taşa çarpmış ve moda ikonu olmak yerine moda hatası olarak anılmaya başlamıştı. Buna daha fazla dayanamayan Anna Wintour, duruma el atarak Victoria'ya tavsiyelerde bulunmuş, ve O'nun baştan aşağı değişmesini sağlamış. Şu anda kocasınınki kadar kısa saçları ve doğal ten rengi ile kameralara gülümseyen yıldızın, silikonlarını çıkartmasına ise bahanesi çoktan hazır: "Spor yaptığım için göğüslerim küçüldü!"

ANNA%20WINTOURv.jpg

Milano Moda Haftası Yine Bir Hafta Olacak

Milano Moda Haftası'nda Anna Wintour'un estirdiği terör Prada ve Fendi sayesinde durulmuşa benziyor. Her sene bir hafta süren adı üstünde moda haftaları, bu sene Paris ve Milano'da neredeyse 3 güne düşecekti. Paris ve Milano'da bir hafta kalmak istemeyen ve ancak 3 günlüğüne uğrayacağını açıklayan Anna Wintour'a Paris'in açık ve net, "bize ne!" cevabı programı kısaltmayı düşünen Milano'ya da cesaret vermiş olacak ki, Prada ve Fendi şovlarını planlandığı zamanda yapmaya ve moda haftasını "hafta" olarak tutmaya karar verdi. Yani önümüzdeki bir hafta boyunca, moda dünyası uykusuz geceleri yine İtalyan kahvesiyle atlatmaya çalışacak.

MADONNAm.jpg

Madonna Şimdi de Tasarımcı Oldu

Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Versace gibi markaların reklam kampanyalarında yer alan yıldıza modanın sadece yüzü olmak yetmemiş olsa gerek. 1992 yılında Jean Paul Gaultier’in şovunda üstsüz yürüdüğünden beri modadan kopamayan Madonna, son olarak Macy’s’e özel bir koleksiyon hazırlamak için kolları sıvadı. Koleksiyon için hemen hazırlıklara başlayan Madonna, nostalji yaparak kıyafetler için Material Girl, iç çamaşırı bölümü için ise Truth or Dare ismini seçti. Yıllardır bir türlü kendi parfümünü çıkartmayı başaramamasına rağmen, hala marka yaratmada kararlı olan Madonna, bakalım bu sefer şeytanın bacağını kırabilecek mi?

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License